Cukrovar nebo Zámek?

Bývalý cukrovar je jedinečnou příležitostí udělat v Břeclavi něco koncepčního, co bude mít zároveň vliv na chod města. To stejné se ale dá říct o areálu zámku. Která oblast je pro nás důležitější?

Zaměřit se chceme njedřív na cukrovar. V minulosti vzniklo několik projektů i architektonických studií, nikdy nicméně nebylo zadání takové, jaké máme my. Nazrál čas, aby město mělo halu, která se budou dát využít k reprezentaci místních sportovců. Areál je celý v rukách města, lze tedy začít hned. Počínaje stolním tenisem, tancem, rostoucím badmintonem, florbalem, futsalem, basketbalem konče. Tyto a další sporty na které může chodit stovka zaujatých diváků několikrát týdně potřebují jednoduchou sportovní halu odpovídajících rozměrů. Velká tržnice se nám zdá obzvláště vhodná, doplníme ji o restauraci se zahrádkou, aby bylo kde jíst a pít.

Malá hala - tržnice "2" by se měla stát centrem zájmové činnosti menšího rozsahu. Vedle kvalitního zázemí do ní chceme umístit několik zkušeben pro divadla či hudebníky, společenskou místnost a multifunkční sál, který bude jejím centrem. Pořádání větších koncertů, různých burz, výstav, happeningů, divadel nebo sjezdů a kongresů konečně získá důstojný prostor a bude k dipozici na základě jednoduché rezervace pro každého.

Prostor mezi halami chceme doplnit o restaurační zahrádku a menší tržiště, asi o rozsahu trhů před KD Delta. Areál doplníme o toalety, lavičky, osvětlení a parkoviště.

Z Renahall chceme vytvořit vyloženě komerční objekt. Je vhodný pro prodejnu nářadí nebo menší hobbymarket, objekt k obchodním účelům už dříve sloužil.

Co jste právě přečetli bude zadání Mladých a Neklidných pro architektonickou soutěž na obnovu cukrovaru. Tak slibujeme, tak učiníme a všechny zprávy budete mít online z první ruky.