Jarine, odleť.

Tak máme za sebou "největší festival ve střední Evropě" pod taktovkou pana Janoty. To, že je nám jeho povaha a přístup proti naší bobří srsti byste asi i tipli. Ale co je moc, to je moc. Břeclavský Wůdstock byl dramaturgicky otřesným mega plánem. Kolik lidí tolik chutí. Nicméně k aktuálnímu hudebnímu dění to měl Wůdstock asi tak tisíc světelných let daleko. Důsledky posledních dnů nám ale signalizují několik věcí.

Zaprvé, bojkot zajištěn. Jarina evidentně lidi moc nemusí, spousta jich na fesťák nedošla protože ho pořádal on. Co si budem, pan Janota je hřmotný člověk s vychováním á la Homolka. Svými [http://www.tydenik-breclavsko.cz/breclavsky-wudstock-bude-stat-mraky-penez-rika-yarin-janota/](velkohubými prohlášeními), že na fesťáku on lidi nepotřebuje k tomu bojkotu ještě pomohl. S arogancí sobě vlastní vám bude do očí tvrdit, jakáže ten Wůdštok byla párty, a že přístí rok dojedou AC/DC. Kulturní léto na schodech jako malá domů z rozpočtu města prostě není akcí pro dvacet tisíc lidí.

Reprezentace města. Břeclavský Wůdstock byl v Břeclavi. Byl prezentován jako akce na které se město nějakým způsobem podílí (viz. přítomnost pana místostarosty, který nikde nesmí chybět a šéfky a místošéfky "kulturního centra" paní Kramářové a Andělové). Například u Lidlu byla mobilní cedule nesoucí absurdní poselství "Pozor - Břeclavský Wůdstock-zvýšený pohyb chodců". A že jich tam bylo! Striktní oddělení jména festivalu a města zjevně neproběhlo, ani ho nikdo nepožadoval. Asi nikoho nenapadlo, že to bude takové fiasko.

Nikdo nečekal ostudu. My teda jo, ale to, jak to dopadlo, jakým způsobem se díky amatérismu a egomaniactví pana Janoty podařilo opět udělat z Břeclavi "město buzerantů" (Radek Pastrňák, BUTY, Wůdstock, 8.8.2015) je naprosto neodpustitelné. Muzikanti si to mezi sebou řeknou a bude problém sem někoho dostat, protože špatná pověst. Břeclav je zase pro smích dědinám od Lanžhota po Aš. Pak máme být hrdí na své město, když vůbec respektuje takový šlendrián. Dozví se to turisti a ten zbytek co přemýšlel, že by třeba v Břeclavi něco podnikl si to do příště rozmyslí, aby si náhodou nekoupili drahé lístky na akci, díky které budou kámošům v Praze pro smích.

Jarine, děkujeme, žes přispěl svou kapkou k břeclavské provinčnosti a jeho pověsti města bláznů. Asi nám už stačilo. Už žádné další ostudy prosím. Díky a odleť.

PS: Od podzimu nás čeká Břeclavské povídaní, talkshow, kterou bude sám Jarin uvádět. Děkujeme.