Proč chceme programové prohlášení koalice

  1. Protože je pro nás absurdní, že budeme někoho volit, aniž by nám řekl co chce udělat. Volební programy jsou hezká věc, ale prosadit je do koaliční "dohody" není vůbec snadné.
  2. Protože všechny strany chtějí řešit dopravu, bezpečnost a další věci. My chceme vědět, jak si koalice, která má k dispozici úředníky, městské zdroje a prý i nějakou vizi, představuje rozvoj a správu města.
  3. Protože jsme odpovědní svým voličům. Slíbili jsme, že budeme kousat, že budeme sledovat dění ve městě a upozorňovat na to, co se nám nelíbí. Tak to děláme. Strany koalice by alespoň měly cítit stejnou odpovědnost vůči svým voličům a sdělit jim, co pro Břeclav udělají.
  4. Protože času bylo dost. Díky nešťastné chybě soudu v Brně se prostor pro jednání protáhl o 14 dnů. Navíc koalice se nedomlouvala ze dne na den, spíše z roku na rok. Jak můžeme očekávat pokrok od někoho, kdo za měsíc není schopný vyprodukovat dejme tomu deset priorit pro rozvoj města?
  5. Protože programové prohlášení je standardní věc pro politickou kulturu. Jestli ji chceme zlepšovat, jak řekl kandidát koalice na starostu Dominik, pak je to jednoznačně věc u které začít.