Proč volit Mladé a Neklidné

Protože náš neklid už je takový, že se na to nemůžeme dál dívat. Klientelismus, krátkozraké investice, úpadek města.

Přejeme si město, které není rukojmím několika málo lidí, chceme město otevřené občanům i turistům, město které neklade místním překážky, ale pomáhá jim.

Chceme zlepšit situaci v dopravě tím, že získáme prostředky na dílčí úpravy hlavního tahu - kruhové objezdy. Vedle toho pomůže revize dopravního značení, bezpečí neřidičů zvýšíme dostavbou vedlejších komunikací napříč městem.

Podíváme se na fungování veřejné dopravy ve městě - vytíženost spojů, časy odjezdů - to je to co nás zajímá nejvíc.

Chceme cukrovar proměnit do podoby pýchy města, ve spolupráci se všemi co budou mít zájem. Nebudeme areál kouskovat a prodávat, chceme pracovat koncepčně s vizí cukrovaru jako místa, o které budou mít lidi zájem.

Zřídíme funkci městského architekta, který bude garantem kvality rozvoje města. Urbanismus, tedy to jak by mělo fungovat město není jen fráze.

Vybereme víc peněz na parkovném, protože už nepůjdou do kapsy soukromé firmě. A díky tomu můžeme zakázat výherní automaty ve městě.

Chceme opravdu farmářské trhy s čerstvým ovocem a zeleninou a ne stánky s kožichama a botama. Dostaneme je blíž lidem, uvidíte kdo vám prodává své výpěstky.

Na zámek pozveme jeho bývalé pány z Lichtenštejnska a zeptáme se jich, jestli ho chtějí spolu s námi opravit. Obnovíme kemp pod zámkem, který znovu přivede do města turisty, kteří tu nechají peníze.

Mládež, kulturu a sport nebudeme podporovat jen penězi, které se někam zatoulají, ale hlavně pozorností, poskytováním prostor a podporou aktivním lidem, kteří se věnují svým oblastem - trenérům, promotérům, neziskovkám.