První zastupitelstvo

Zdravím vás. Chci se s vámi podělit o své dojmy ze schůze ustavujícího zastupitelstva. Úvod byl poklidný, usadili jsme se a pan Ryšavý zahájil schůzi. Slíbili jsme, že budeme funkci vykonávat podle svého nejlepší vědomí a svědomí. A pak to začlo.

Před volbou starosty jsem přednesl projev, ve kterém jsem se opět poptával po nějakém koaličním programu. Jenže jsme žádný program nedostali ani před hlasováním o volbě starosty. Toliko veškeré vzrušení před volbou starosty. Jako bych nic neřekl, nastalo hlasování.

Jako jediný jsem hlasoval proti kandidátovi na starostu. Nebylo to z osobních, ale především z obsahových důvodů a především proto, že kandidát na starostu nepředložil žádný program, který chce realizovat. Pro byly všechny hlasy koalice ANO, ČSSD, Pro Region. K tomu tichá podpora KSČM, která tak naznačila, že bude koalici "jistit".

Hlasování bylo tedy de facto formalitou, stejná většina zvolila i místostarosty a další radní. V dalších hlasováních jsem se připojil k opozičnímu bloku ve kterém kromě nás jsou KDU-ČSL a ODS. Zdrželi jsme se hlasování ve všech případech.

Do kontrolního výboru zastupitelstva mířím já, do finančního Ondra Ďuriš. Hlasoval jsem pro, protože toto obsazení bylo dopředu dojednáno.

Hlasovali jsme o odměnách pro uvolněné zastupitele (placené městské funkce - profesionální politici). Zdržel jsem se, protože ani náznakem jsme se nedotkli toho, co budou mít jednotliví lidi na starost. Přesnou výši odměn vám ještě dodáme.

Můj celkový dojem byl, nikoli překvapivě ten, že bojuji s větrnými mlýny. To se dalo čekat a taky se stalo. Ale začátek dobrý, příště už budeme dva a budeme pravděpodobně řešit hazard ve městě. Máme se na co těšit.

Hezký úterní večer, Jakub Matuška.