Referendum 2016

Proč chceme referendum?

Referendum je nástroj, kterým stimulujeme diskusi o dopravě v Břeclavi a můžeme dosáhnout konkrétního výsledku. Salonní debaty na půdě na zastupitelstva jsou hezká věc, ale řešení nepřinášejí. Jsme přesvědčeni, že výstvabou obchodního areálu s připojením na hlavní tah Břeclaví by došlo ke zhoršení dopravní situace. Zvolili jsme proto cestu občanského aktivismu - některými tolik proklínanou - díky níž budou moci občané radnici jasně sdělit svůj názor.

Proč nechtít obchoďáky

Obchodní zařízení generují provoz, jejich základním principem je distribuce zboží. Argumentu, že výstavba prodejen v rozsahu tisíců metrů čtverečních prodejní plochy nezhorší dopravu ve městě nevěříme. Vy možná taky ne, i proto se nám podařilo sebrat během tří týdnů více než dva tisíce podpisů nutných pro konání referenda.

Představa, že vyměníme semafory, postavíme další dva pruhy do Poštorné a všechno se samo vyřeší je pro nás problematická. Břeclav potřebuju zásadní strategii, jak naložit se svým rozvojem. O té musí rozhodnout občané, kteří tu žijí. Úkolem města je takovou strategii připravit. Než bude připravena, nemůžeme si dovolit další velké investiční záměry v centru města, které svou povahou povedou k dalšímu dopravnímu zatížení dnes už přetížených komunikací.

Přijďte volit Máte jedinečnou příležitost poprvé rozhodnout svým hlasem o konkrétním problému. Město nemůže hrát roli mrtvého brouka v otázkách takového významu. Pokud prohlásíme, že je nám to jedno, pak nám zase nezbude nic jiného než jenom nadávat. Ať už hlasování dopadne jakkoli, pokud hodíte lístek do urny bude jasné, že váš názor bude slyšet, bude mít smysl a může rozhodnout o tom, jakým směrem se naše město vydá - jestli budeme pořád silnicí k obchoďáku, nebo budeme cílem a místem ke kvalitnímu životu.