Bobří blog

Volby a sauny

V posledních měsících intenzivně řešíme nadcházející volby. Za necelé čtyři roky práce v zastupitelstvu, výborech a komisích jsme se ujistili, že naše práce má smysl. Je to pořád tak trochu souboj s větrnými mlýny, protože to, co si někteří představitelé našeho města někdy dovolí, je až neuvěřitelné. Ujišťuje nás to ale v jedné věci. Naše práce má smysl a chceme v ní pokračovat. Spoustu jsme se toho naučili. My nejsme prospěcháři, nejsme napojení na městský rozpočet a naše motivace není brát. Chceme Břeclavi i něco dát.

V podzimních volbách budeme znovu kandidovat do zastupitelstva. Náš tým jsme rozšířili a nebojím se říct, že posílili o kvalitní lidi, kteří mají zkušenosti ze svých vlastních prací, ale i z působení ve veřejném životě. Chceme spojovat lidi, kteří jsou schopní, slušní a mají chuť pracovat pro svoje město.

Pracovat pro město znamená mimo jiné zodpovědně rozhodovat. Za zodpovědné rozhodně nepovažujeme například budovat za 15 milionů saunový svět na koupališti, na kterém nám tečou bazény, v podstatě nefungují hřiště a šatny jsou ve stavu, že některým z nás je nevolno když je vidíme.

Zodpovědně spravovat svěřený majetek musí být mantrou městských zastupitelů. Jak je možné, že se nám rozpadají některé městské budovy a zároveň si vedení radnice dovolí investovat tak obrovské prostředky do saunového světa? Je saunování důležitější než bezpečná dětská hřiště v městských školách? Je saunování stejně důležité jako nové semafory, které stojí skoro stejně peněz? Je sauna to, co má město poskytovat svým občanům? Investice do saunového světa bude stát každého z nás 600 korun. Osoby a obsazení? Zadavatel zakázky – Dymo Piškula, architekt – Martin Ondrouch, největší zastánce – Pavel Dominik. Tak si to zkuste dát dohromady. Nemáte pocit, že by se těch 15 milionů dalo využít lépe a účelněji?

Diskuze