Bobří blog

Práce a prezentace

V srpnové radnici nešetří paní zastupitelka Kelemenová kritikou koalice, jejíž jsme součástí. Paní zastupitelka se věnuje ve svém příspěvku mnoha věcem, mimo jiné také tomu, jakým způsobem komunikujeme s občany. Protože je to pro nás poměrně velké téma, usedl jsem ke klávesnici.

Na začátek je třeba říct, že Břeclav má zhruba 25 tisíc obyvatel. Je tedy zřejmé, že by byl velký problém komunikovat s každým jednotlivě, nebo po malých skupinách. To je možné u konkrétních problémů, které se dotýkají konkrétních lidí. Pro tyto případy jsou otevřené dveře mé kanceláře každé páteční odpoledne. Myslím si totiž, že jedním z našich úkolů je i přivést lidi na radnici, ukázat jim, že je tady pro ně. Komunikace s občany skrze sociální sítě – což dokladuje i aktivita paní zastupitelky, která až úsměvně prezentuje zejména činy Technických služeb za své vlastní – ta je dnes standardem. A mít někomu za zlé to, že dělá svou práci – totiž, že mluvčí komunikuje na sítích jménem města, to raději nechám bez komentáře.

Co se týče starosti paní zastupitelky o kvalitu naší prezentace, tak ta je až dojemná. Po přečtení článku jsem nabyl dojmu, že to je ta zásadní věc, kterou děláme špatně, a pokud tomu tak je, tak to vnímám spíš jako pochvalu. Má pravdu, že se nefotím se suchou štětkou, jak natírám čáry na zimáku, nebo jak pokládám kytice u sochy Ivana v parku. Nemám rád takovou formu sebeprezentace, v minulosti jsem ji kritizoval a chovám se podle toho i nadále. Je pravda, že dřív to byl zvyk, my ale raději dáváme příležitost důležitějším věcem, jak se ostatně v srpnovém čísle Radnice můžete přesvědčit.

S čistým svědomím jsem ochoten předstoupit před jakoukoliv skupinu občanů Břeclavi a otevřeně se s nimi bavit, k čemuž ostatně opět bude příležitost při podzimních setkáních s občany. Ono, i starostové a místostarostové musejí pracovat, aby se před lidmi obhájili. A práce pro město versus výkřiky na Facebooku opravdu nejsou to stejné, reálné výsledky přinese jen to první. Slova paní zastupitelky jsme si nicméně vzali k srdci, a proto se vám budeme snažit formou blogu některé naše kroky více přiblížit. Trochu jsme na to v tom shonu pozapomněli…

Diskuze