Mgr. Petr Vlasák

vlasak.jpg

Radní a člen komise Zdravého města Břeclav, ale také zastupitel Jihomoravského kraje a předseda krajské kulturní komise. Kromě svého politického angažmá stále učí češtinu a společenské vědy na Gymnáziu Břeclav a organizuje kulturní akce a projekty ve městě.

Letos chystá už 9. ročník Slavností rajčat u synagogy, které si vymyslel a stále se je snaží vylepšovat. Loni na ně dokonce zavítala ministryně financí!
Kromě pořádání bleších trhů nebo koncertů pod břeclavským zámkem se snaží pomáhat i dalším kulturním buditelům v Břeclavi s jejich nápady.

Baví ho oživování veřejného prostoru, k čemuž ho přivedlo zapojení do festivalu BookPark, který pořádá městská knihovna s gymnáziem. Předloni udělali Skácelovu stezku s pomocí jeho veršů na chodnících ve směru z jeho poštorenského domu ke gymplu, kde tento slavný básník studoval. Loni na pěší zónu díky literárnímu festivalu přistál Poesiomat, který tím zařadil Břeclav po bok New Yorku i Kerska.


Ve volném čase se věnuje rodině a stará se o veřejné knihobudky, které díky Zdravému městu rozmístil po všech městských částech.